Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak alandaki duvara çanak anten

Başlatan arzuhal, Şubat 18, 2008, 01:44:52 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sitede yalnız benim villamın bahçesini çevreleyen ortak bölge duvarına çanak anten vidalayabilirmiyim. Bu tesisat sayılır mı ve bütün site maliklerinin onayını almak gerekir mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Linkback: Ortak alandaki duvara çanak anten


  • Gösterim 7,165 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap
Sitede yalnız benim villamın bahçesini çevreleyen ortak bölge duvarına çanak anten vidalayabilirmiyim. Bu tesisat sayılır mı ve bütün site maliklerinin onayını almak gerekir mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
*   

Sn. Azuhal ,
Sizin durumunuz biraz daha özel . KMK'nın yargı kararları genellikle blok yapılar ile ilgili.
Ancak size bu yargıtay kararlarından çıkarak bir yorum yapacağım.


1. Ortak yer olan çatıya kat mâlikleri TV anteni koyabilirler. (Y. 5. HD., 05.05.1986, E. 1986/4990, K. 1986/ 6173.)
2.Çatıya alıcı anten koymak için, diğer kat maliklerinden izin almaya gerek yoktur. Ancak, montaj işlemininm çatıya ve anayapıya hiç bir zarar vermemesi ve montaj sırasında oluşabilecek zararların giderilmesi zorunludur.
3. Yönetim Planın'da çanak anten ile ilgili yasaklayıcı bir hüküm olmamalıdır.
4. Kat Malikleri Kurulu tarafından çanak anten konusunda ve ortak alanların kullanımı ve tesis yapma konusunda yasaklayıcı bir karar alınmış olmalıdır.
5.Çatıda (Villanızı çevreleyen duvarda duvara komşu olan diğer kat maliklerine ait her bağımsız bölümün anten kurması için yeterli ve uygun yer olmalıdır.
6.Uydu ve Çanak Anten kurulacaksa, kullanılacak teçhizat bunu kullanacak bağımsız bölümün arsa payını aşmamalıdır. (Aşmayacağını düşünüyorum)
7. Kullanılacak teçhizatın ağırlığı çatıya ve yapının statiğine (bunu duvar olarak özleştirin) olumsuz etki yapacak nitelikte olmamalıdır.
8.Anayapıda bütün kat maliklerinin faydalanması için kurulu müşterek anten tesisi olmamalıdır. (Yani aynı faydayı sağlayan , örneğin aynı uyduyu gören)
9.Yeni ve ferdî anten kurmak mutlak zorunlu olmalıdır.


BU DURUMLARA CEVABINIZ EGER EVET İSE ORTAK YER OLAN ÇATIYA (VEYA DUVARA) BİREYSEL ANTEN KURULABİLİR.


Ben yine de villanızı çevreleyen duvardan ziyade bahçe duvarı ile villanız arasında kalan ve kullanımı size ait olan bahçeye veya çatınıza kurmanızı daha tavsiye ederim.

 
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap

traffic.gif


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler