Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Ortak alanda özel yüzme havuzu

Başlatan arzuhal, Ağustos 03, 2010, 01:58:21 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Bir yazlıkçı sitesinde yöneticiyim. Sitemizdeki villaların birinde bu villaya ait özel bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Yüzme havuzu bakıcılarının yapılan ihtarlara rağmen havuz temizliği sırasındaki atık suyu foseptiğe vermektedirler. Daha doğrusu foseptikteki sıvı seviyesi gözlemleri buna işaret etmektedir. Dolayısıyla bu durum yönetimi ilave foseptik çekimi yaptırtmaya zorlamakta ve site yönetim maliyetini yükseltmektedir. Buna ilaveten bu villanın su tesisatındaki bir arızadan dolayı taze su kaybı olmaktadır (tuvalet klozeti ve musluk arızalarından dolayı) ve bu da fosseptiğe ilave su akıtmaktadır. Yapılan ihtarlara havuz bakıcısı kulak vermemektedir ve yurt dışında olan ev sahibinin de onlara aktardığı talimatlara da uymamaktadır. Bu durumda, yönetim olarak ne yapılabilir ? Yönetici olarak diğer site maliklerinin mali olarak mağduriyetini önlemek için yüzme havuzunu kapatabilirmiyim ? Villadaki su kaçağını bir tesisatçıya tamir ettirip maliyetini ev sahibinden tahsil edebilirmiyim ?

Bu arada, yüzme havuzunun olduğu villa bahçesi ortak bölge olarak sayılmakta (sitedeki bütün villaların bahçeleri tapu da ortak bölge olarak gösterilmiştir) ve bu yüzme havuzu tapuda ayrıca tescil edilmemiştir.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Arzuhal


Linkback: Ortak alanda özel yüzme havuzu Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,756 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp