Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak alanda özel yüzme havuzu

Başlatan arzuhal, Ağustos 02, 2010, 10:43:21 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba,

Bir yazlıkçı sitesinde yöneticiyim. Sitemizdeki villaların birinde bu villaya ait özel bir yüzme havuzu bulunmaktadır. Yüzme havuzu bakıcılarının yapılan ihtarlara rağmen havuz temizliği sırasındaki atık suyu foseptiğe vermektedirler. Daha doğrusu foseptikteki sıvı seviyesi gözlemleri buna işaret etmektedir. Dolayısıyla bu durum yönetimi ilave foseptik çekimi yaptırtmaya zorlamakta ve site yönetim maliyetini yükseltmektedir. Buna ilaveten bu villanın su tesisatındaki bir arızadan dolayı taze su kaybı olmaktadır (tuvalet klozeti ve musluk arızalarından dolayı) ve bu da fosseptiğe ilave su akıtmaktadır. Yapılan ihtarlara havuz bakıcısı kulak vermemektedir ve yurt dışında olan ev sahibinin de onlara aktardığı talimatlara da uymamaktadır. Bu durumda, yönetim olarak ne yapılabilir ? Yönetici olarak diğer site maliklerinin mali olarak mağduriyetini önlemek için yüzme havuzunu kapatabilirmiyim ? Villadaki su kaçağını bir tesisatçıya tamir ettirip maliyetini ev sahibinden tahsil edebilirmiyim ?

Bu arada, yüzme havuzunun olduğu villa bahçesi ortak bölge olarak sayılmakta (sitedeki bütün villaların bahçeleri tapu da ortak bölge olarak gösterilmiştir) ve bu yüzme havuzu tapuda ayrıca tescil edilmemiştir.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Arzuhal


Linkback: Ortak alanda özel yüzme havuzu


  • Gösterim 6,249 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler