Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Onaylı Proje Tadilatı

Başlatan hüseyin, Mart 01, 2008, 02:40:54 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Her parselde birden fazla blok olan ve birden fazla parsel üzerine kurulu ve tip projeye göre yapılmış ve kat mülkiyetine geçilmiş bir sitede yine tip projeye göre yapılmış olup da blokların zemin katlarında bulunan dükkanların birinde  onaylı mimari projesine aykırı olarak ve brüt alanın arttırıcı  (esaslı tadilat) nitelikte ön cephe alüminyum doğramasının ortak yerlere (blok yapının dışına parsele ait bahçe istikametine doğru genişletmek suretiyle ve yine yan cephede tabanla ve tavanla irtibatlı olmayan vitrinin tabanla ve tavanla irtibatlandırılarak(çıkma haline getirmek suretiyle) ;
   a)-Bir kısım ortak yerin bağımsız bölüm içerisine katılması proje tadilatı ile mümkün müdür?Bir başka ifadeyle bu şekildeki bir tadilat imar mevzuatına uygun mudur?
   b)-İmar mevzuatına uygunluğu kabul edilirse bu tadilat projesi için blok kat maliklerinin mi ?yoksa parsel kat maliklerinin mi? ya da tüm sitedeki dükkanlar aynı tip projeye göre yapıldığından tüm site kat maliklerinin mi muvafakat vermesi gerekecektir?
   c)-Kat malikleri bu muvafakatlarını nasıl vereceklerdir?Değişiklik projesinin üzerini onaylayarak mı?Kat malikleri kurulunda alacakları bir kararla mı?Yani tadilat ayrıntılı olarak belirtmek suretiyle mi?
    d)-Tadilat projesi için Belediye'ye yapılacak olan müracaatta ne şekilde bir yol izlenecektir?
     e)-Kat Mülkiyeti kanununun 19. maddesinde yapılan değişiklik ortak yerlerde onarım , tadilat , tesis yapmayı kat maliklerinin 4/5 'inin muvafakatına tabi tutan hükmü tadilat projesi gerektiren hallerde uygulanabilir mi?

Linkback: Onaylı Proje Tadilatı Mesajı Paylaş


  • Gösterim 10,137 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Bu soru ile ilgili konuları aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Mesajı Paylaş
Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap]Arama Parametleri Oluştur[/url]Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp