Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

KAT MALİKLERİ BORCLARI

Başlatan mistik, Mayıs 04, 2011, 12:52:24 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Kasım  2010 tarihinde apartmanımızın Yöneticisi ve Denetim Kurulu, Kat Maliklerinin görevlerini yerine getirmemesi ve aidatları ödememeleri nedeni ile toptan istifa etti. Apartmanımız 10 daireden ibaret olup 8 Kat Maliki apartmanda oturmakta ve diğer iki daire de kiracı ıkamet etmektedir. Apartman yönetimsiz kaldı ve 09 Nisan 2011 tarihinde yapılan toplantı ile kat malikleri arasından yeni yönetici ve denetim kurulu seçildi ve  yeni seçilen bu yönetim kurulu hemen o gün, 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekili ile bir TUTANAK tutularak 2006 yılından bu yana borclu olan kat maliklerinin 2.500, 00 TL 'nin üzerinde olan tüm borçlarını bir kalemde sildiler.
Belirttiğim gibi karar ile değil TUTANAK ile sildiler ve bu tutanak kararı yönetimin karar defterine yazılmadı.

SORULARIM:
1 - Kat maliklerinin borçları bir tutanak ile affedilirmi?
2 - 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekilinin imzaları ile böyle bir affedilme işlemi yapılabilirmi? Apartman 10 Daireden ibarettir.
2 - Kat maliki olarak bu Tutanak için itiraz hakkım varmıdır. Tutanağı imzalayanlardan birisi de benim, daha sonra sitenizden indirdiğim 5711 sayılı Kat Malikleri Kanununun 20. maddesini okuduktan sonra hata yaptığımı anladım ve her kat malikinin ''Apartman giderlerine katılma yükümlülüğü'' olması nedeniyle bu tutanağa itiraz etmek istiyorum (borclu olanlardan birisi de benim) bu Tutanağa Kat maliklerinin veya Borçlar Kanununun hangi maddesine göre itiraz edebilirim?
3 - Bilhassa bu itirazıma gerekçe olarak hangi kanun maddesine göre itiraz edebileceğimin belirtilmesini rica ediyorum. Zira yeni yönetici bu tutanağın geçerli olduğunu belirtmektedir.
4 - Bu Tutanağın içeriğininYönetim Karar Defterine henüz yazılmamasının gerektiğini, yöneticiden istedim ve henüz yazılmadı, sizden gelecek açıklamanın beklemelerini istedim ve bekliyoruz.

Saygılarımızla

Linkback: KAT MALİKLERİ BORCLARI Mesajı Paylaş


  • Gösterim 5,059 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp