Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

KAT MALİKLERİ BORCLARI

Başlatan mistik, Mayıs 04, 2011, 09:37:24 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

30 Kasım  2010 tarihinde apartmanımızın Yöneticisi ve Denetim Kurulu, Kat Maliklerinin görevlerini yerine getirmemesi ve aidatları ödememeleri nedeni ile toptan istifa etti. Apartmanımız 10 daireden ibaret olup 8 Kat Maliki apartmanda oturmakta ve diğer iki daire de kiracı ıkamet etmektedir. Apartman yönetimsiz kaldı ve 09 Nisan 2011 tarihinde yapılan toplantı ile kat malikleri arasından yeni yönetici ve denetim kurulu seçildi ve  yeni seçilen bu yönetim kurulu hemen o gün, 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekili ile bir TUTANAK tutularak 2006 yılından bu yana borclu olan kat maliklerinin 2.500, 00 TL 'nin üzerinde olan tüm borçlarını bir kalemde sildiler.
Belirttiğim gibi karar ile değil TUTANAK ile sildiler ve bu tutanak kararı yönetimin karar defterine yazılmadı.

SORULARIM:
1 - Kat maliklerinin borçları bir tutanak ile affedilirmi?
2 - 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekilinin imzaları ile böyle bir affedilme işlemi yapılabilirmi? Apartman 10 Daireden ibarettir.
2 - Kat maliki olarak bu Tutanak için itiraz hakkım varmıdır. Tutanağı imzalayanlardan birisi de benim, daha sonra sitenizden indirdiğim 5711 sayılı Kat Malikleri Kanununun 20. maddesini okuduktan sonra hata yaptığımı anladım ve her kat malikinin ''Apartman giderlerine katılma yükümlülüğü'' olması nedeniyle bu tutanağa itiraz etmek istiyorum (borclu olanlardan birisi de benim) bu Tutanağa Kat maliklerinin veya Borçlar Kanununun hangi maddesine göre itiraz edebilirim?
3 - Bilhassa bu itirazıma gerekçe olarak hangi kanun maddesine göre itiraz edebileceğimin belirtilmesini rica ediyorum. Zira yeni yönetici bu tutanağın geçerli olduğunu belirtmektedir.
4 - Bu Tutanağın içeriğininYönetim Karar Defterine henüz yazılmamasının gerektiğini, yöneticiden istedim ve henüz yazılmadı, sizden gelecek açıklamanın beklemelerini istedim ve bekliyoruz.

Saygılarımızla

Linkback: KAT MALİKLERİ BORCLARI


  • Gösterim 5,485 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler