Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
 Her Sayfanın Sağ Üst Köşesindeki Ara... Kutusuna Konu İle İlgili Bir İki Kelime Yazarak Benzer Cevaplara Ulaşınız!

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: KAT MALİKLERİ BORCLARI  (Okunma sayısı 4620 defa)

  • mistik
  • Üye
  • **
  • İleti: 1
  • 0

  • AKTIFLIK

    DENEYIM
    *
    SEVIYE
    **
  • Çevrimdışı
KAT MALİKLERİ BORCLARI
« : Mayıs 04, 2011, 09:37:24 öö »
30 Kasım  2010 tarihinde apartmanımızın Yöneticisi ve Denetim Kurulu, Kat Maliklerinin görevlerini yerine getirmemesi ve aidatları ödememeleri nedeni ile toptan istifa etti. Apartmanımız 10 daireden ibaret olup 8 Kat Maliki apartmanda oturmakta ve diğer iki daire de kiracı ıkamet etmektedir. Apartman yönetimsiz kaldı ve 09 Nisan 2011 tarihinde yapılan toplantı ile kat malikleri arasından yeni yönetici ve denetim kurulu seçildi ve  yeni seçilen bu yönetim kurulu hemen o gün, 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekili ile bir TUTANAK tutularak 2006 yılından bu yana borclu olan kat maliklerinin 2.500, 00 TL 'nin üzerinde olan tüm borçlarını bir kalemde sildiler.
Belirttiğim gibi karar ile değil TUTANAK ile sildiler ve bu tutanak kararı yönetimin karar defterine yazılmadı.

SORULARIM:
1 - Kat maliklerinin borçları bir tutanak ile affedilirmi?
2 - 5 Kat Maliki ve bir kat malik vekilinin imzaları ile böyle bir affedilme işlemi yapılabilirmi? Apartman 10 Daireden ibarettir.
2 - Kat maliki olarak bu Tutanak için itiraz hakkım varmıdır. Tutanağı imzalayanlardan birisi de benim, daha sonra sitenizden indirdiğim 5711 sayılı Kat Malikleri Kanununun 20. maddesini okuduktan sonra hata yaptığımı anladım ve her kat malikinin ''Apartman giderlerine katılma yükümlülüğü'' olması nedeniyle bu tutanağa itiraz etmek istiyorum (borclu olanlardan birisi de benim) bu Tutanağa Kat maliklerinin veya Borçlar Kanununun hangi maddesine göre itiraz edebilirim?
3 - Bilhassa bu itirazıma gerekçe olarak hangi kanun maddesine göre itiraz edebileceğimin belirtilmesini rica ediyorum. Zira yeni yönetici bu tutanağın geçerli olduğunu belirtmektedir.
4 - Bu Tutanağın içeriğininYönetim Karar Defterine henüz yazılmamasının gerektiğini, yöneticiden istedim ve henüz yazılmadı, sizden gelecek açıklamanın beklemelerini istedim ve bekliyoruz.

Saygılarımızla


  • Okunma sayısı 4620 defa
  • 0 Yanıt




Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter