Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

bahçe duvarı aynı zamanda ortak kullanım alanı duvarı.

Başlatan gtiomer, Kasım 13, 2019, 02:26:22 öö

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhabalar Ankarada bitişik nizam dörterli dubleks konutlardan oluşan 200 konutluk bir sitede oturmaktayım. evlerimizin arka tarafında kot farkından dolayı 2 metrelik duvar var ve yıkılmak üzere. Bu duvar aynı zamanda evler arasında yürüyüş yolunu ayıran duvar ve yan komşularımla birleşik bir duvar. Site yönetimi bahçe duvarı diyerek tadilatı kabul etmiyor 4 ev birleşip yaptıracaksınız diyor. Ama duvar binanın yapısal olarak ayakta durmasını sağlayan bir yapı. Bu duvar hem ortak alanı düzenliyor hem evimin kaymasını önlüyor. Site yönetim planı rutin bir plan ve bu gibi durumlar için özel hüküm içermiyor. Tapuda kat mülkiyetimiz var ve tüm hissedarlar eşit oranda malik. Ama her evin alanı tapuda belirtilmemiş sadece 200 e 1 oranda hissedar gözüküyor.
 
1.Medeni kanun bahçe duvarı her iki komşunun ortak malıdır diyor bu durumda site yönetimi ortak alandan dolayı komşu sorumluluk hükmünü taşırmı?
2.Kat mülkiyeti kanunu ortak alanların düzenlemesi tüm kat malikleri sorumluluğundadır diyor site yönetimi bu durumda tam sorumlumudur?
3.4 ev sahibinin sorumluluğu nedir?
Linkback: bahçe duvarı aynı zamanda ortak kullanım alanı duvarı. Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,203 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıt
Üzerinde tartışmak bile anlamsız, site yönetimi tadilattan sorumlu olup, tüm kat malikleri giderlere katılmakla yükümlüdür.. Noterden ihtarname çekiniz, duvarın onarılmasını, aksi halde duvarın yılıkması sonucunda oluşacak tüm zararın görevini yerine getirmeyen yöneticilere rücu edileceği konusunda ihtar ediniz, sonuç alamazsanız akabinde hakimin müdahalesini isteyiniz. Mesajı Paylaş
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp