Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

bahçe duvarı aynı zamanda ortak kullanım alanı duvarı.

Başlatan gtiomer, Kasım 12, 2019, 11:11:22 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Merhabalar Ankarada bitişik nizam dörterli dubleks konutlardan oluşan 200 konutluk bir sitede oturmaktayım. evlerimizin arka tarafında kot farkından dolayı 2 metrelik duvar var ve yıkılmak üzere. Bu duvar aynı zamanda evler arasında yürüyüş yolunu ayıran duvar ve yan komşularımla birleşik bir duvar. Site yönetimi bahçe duvarı diyerek tadilatı kabul etmiyor 4 ev birleşip yaptıracaksınız diyor. Ama duvar binanın yapısal olarak ayakta durmasını sağlayan bir yapı. Bu duvar hem ortak alanı düzenliyor hem evimin kaymasını önlüyor. Site yönetim planı rutin bir plan ve bu gibi durumlar için özel hüküm içermiyor. Tapuda kat mülkiyetimiz var ve tüm hissedarlar eşit oranda malik. Ama her evin alanı tapuda belirtilmemiş sadece 200 e 1 oranda hissedar gözüküyor.
 
1.Medeni kanun bahçe duvarı her iki komşunun ortak malıdır diyor bu durumda site yönetimi ortak alandan dolayı komşu sorumluluk hükmünü taşırmı?
2.Kat mülkiyeti kanunu ortak alanların düzenlemesi tüm kat malikleri sorumluluğundadır diyor site yönetimi bu durumda tam sorumlumudur?
3.4 ev sahibinin sorumluluğu nedir?
Linkback: bahçe duvarı aynı zamanda ortak kullanım alanı duvarı.


  • Gösterim 3,725 
  • Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Üzerinde tartışmak bile anlamsız, site yönetimi tadilattan sorumlu olup, tüm kat malikleri giderlere katılmakla yükümlüdür.. Noterden ihtarname çekiniz, duvarın onarılmasını, aksi halde duvarın yılıkması sonucunda oluşacak tüm zararın görevini yerine getirmeyen yöneticilere rücu edileceği konusunda ihtar ediniz, sonuç alamazsanız akabinde hakimin müdahalesini isteyiniz.
Yazdıklarım hukuki bilgi değil, tecrübe paylaşımından ibarettir.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler