Katmülkiyeti.Com

Kat Mülkiyeti Konuları => Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü => Kat Malikleri ve Kat İrtifakı Sahiplerinin Bağımsız Bölüm Ve Ortak Yerler Üzerindeki Haklarına İlişkin Konular => Konuyu başlatan: Elwood Blues - Ocak 13, 2020, 03:27:05 ös

Başlık: Cam balkon konusunda uzlaşmazlık
Gönderen: Elwood Blues - Ocak 13, 2020, 03:27:05 ös
Merhaba,

Oturduğum binada balkonların kapatılması konusunda bir uzlaşmaya varıldı. Yöneticiden, yapılan/yapılacak balkonun teknik çizimini talep ettim ancak site yöneticisi bu kapatma işleminin sadece kendi bulduğu şirket tarafından yapılması konusunda ısrarcı ve çizimi paylaşmıyor. Binanın dış cephesinin uyumlu gözükmesi konusunda hemfikirim fakat balkonumu mevcut görüntüye uygun olacak şekilde istediğim kişiye/firmaya yaptırma özgürlüğüne de sahip olduğumu düşünüyorum.

Bu konuda ne yapabilirim? KMK'nun bu konuda bana avantaj sağlayacak bir maddesi var mı?
Başlık: Ynt: Cam balkon konusunda uzlaşmazlık
Gönderen: krsdtryk - Ocak 18, 2020, 05:35:45 ös
Balkonlar bağımsız bölümün bir parçası olup, bağımsız bölüme malik olan kişinin tasarrufundadır. Bu nedenle yöneticinin buraya müdahale yetkisi yoktur. Balkonların görüntü açısından tek tip olması konusunda karar alınabilir, ancak yapımı maliklerin kişisel tasarrufundadır. Hiç kimse sen balkonunu şu firmaya şu bedelle yaptıracaksın veya yönetime ödeyeceksin yönetim yaptıracak diye karar alamaz, alsa da yok hükmündedir. Böyle bir durumda diğer balkonlar nasıl yaptırılmışsa siz de onlarınki gibi yaptırabilirsiniz. Ayrıca kararın bu kısmı için hakimin müdahalesini isteyebilirsiniz.
Portal 1.1 © 2019, Katmulkiyeti