Katmülkiyeti.Com

Kat Mülkiyeti Konuları => Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü => Konuyu başlatan: messsercan - Ekim 27, 2017, 06:18:59 öö

Başlık: APARTMANA AİT KAPALI OTOPARKIN KULLANIMI
Gönderen: messsercan - Ekim 27, 2017, 06:18:59 öö
MERHABALAR SİTEYE YENİ KATILDIM
BELİRTMEK İSTEDİGİM DURUM ŞU Kİ APARTMANIMIZA AİT ALTINDA YER ALAN BİR OTOPARK BULUNMAKTA. BEN MOTOSİKLETİMİ KAPALI OTOPARKA PARK ETMEK İSTİYORUM AÇIKTA BIRAKMAK İSTEMİYORUM ANCAK APARTMAN YÖNETİMİ İZİN VERMİYOR. ORANIN OTOPARK OLARAK DEGİL DİGER BAZI APARTMAN SAKİNLERİNİN KİLERİ OLARAK KULLANDIKLARINI BELİRTİYORLAR. TAPUDA OTOPARK OLARAK BELİRTİLMİŞ.
İZLEMEM GEREKEN PROSEDÜR NEDİR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.
Başlık: Ynt: APARTMANA AİT KAPALI OTOPARKIN KULLANIMI
Gönderen: Aydın Develi - Ekim 27, 2017, 01:32:42 ös
Sayın messsercan;

Öncelikle yönetim planınızı ve onaylı mimari projenizi tekrar inceleyin veya inceletin. Bahsettiğiniz yerin hangi amaç için tahsisinin yapıldığını, kullanım alanının ne olduğunu net olarak ortaya koymanız gerekir.

Eğer söz konusu yer onaylı mimari projede kapalı otopark görünmekte ve de amacı dışında kullanılmakta ise yönetime söz konusu yerin amacına uygun olarak kullanılmasını aksi takdirde konu ile ilgili hukuki süreç başlatacağınızı belirtiniz. Yönetim ile irtibatınızı hiç kesmeyin ve sıkıntıyı iyi niyetle çözmeye çalışınız.

Süreç istediğiniz, daha doğrusu olması gerektiği gibi gerçekleşmez ise;

Yönetime, belli bir süre vererek amacı dışında kullanılmakta olan otoparkın eski hale getirilmesini aksi takdirde hukuki süreç başlatacağınızı belirten ihtarnameyi noter kanalı ile gönderin. Süre sonrasında da herhangi bir düzelme söz konusu olmaz ise, başka amaç için kullanılmakta olan otoparkın eski hale getirilmesi amacıyla Sulh Hukuk Mahkemesinde dava açma hakkınızı kullanabilirsiniz.

Hukuki yardım alarak konuyu takip etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

Saygılar.
Başlık: Ynt: APARTMANA AİT KAPALI OTOPARKIN KULLANIMI
Gönderen: ogadegerleme - Kasım 04, 2017, 05:24:58 öö
Merhabalar, bu durumu en net şekilde tapu dairesinden mimari projesini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Tapu yardımcı olmazsa eğer belediyedende öğrenebilirsiniz. O da olmazsa eğer gayrimenkul değerleme hizmeti veren şirketlerden dairenize özel ekspertiz yaptırabilirsiniz özel ekspertiz raporunda bu konuyu anlatırlar. Elinizde belge de olmuş olur.. Biz de gayrimenkul değerleme şirketi olarak hizmet vermekteyiz http://www.oga.com.tr (http://www.oga.com.tr) adresinden bilgi alabilirsiniz.
Portal 1.1 © 2019, Katmulkiyeti