Katmülkiyeti.Com

Kat Mülkiyeti Konuları => Kat Mülkiyeti İle İlgili Soru ve Paylaşım Bölümü => Konuyu başlatan: Xoansis - Ağustos 12, 2011, 02:19:58 ös

Başlık: Toki Boğaziçi Konut Kendi Parselimiz de Yönetimizi Oluşturma hk.
Gönderen: Xoansis - Ağustos 12, 2011, 02:19:58 ös
Merhaba Arkadaşlar;

2008 yılında Toki den teslim aldığım evime oturdum. Ev teslim alırken geçici site yönetimi olarak Boğaziçi Konut diye firma geldi yönetimi kurdu, sözleşmede varmış itiraz edemedik. Bizden de imzalar aldılar. Bu yönetim geçici dendi ancak geçen 3 yıl içersinde bizden bir daha imza/onay almadan yönetime devam ediyor. Bu sürede seçim vs. olmadı.

Mevcut Durumumuz;

> Geçtiğimiz yıl tapumu aldım. Sadece bankaya kredi borcum var. Borcunu kapatan, kredi çekerek devan eden tapu sahibi bir çok komşum var.

> 24 Bloktan oluşan bir sitede yaşıyoruz, oturduğum binanın parselinde 6 blok var bu 6 bloğun ortak kullanım alanları diğer 18 bloktan ayrı bağımsız. Diğer 18 blok bir arada.

> Mevcut yönetim ile bırakın sitenin güzelleşmesini toki den devraldığımzı şeklini bile koruyamadı, tüm ortak alanlar atıl duruma düştü, rezalet bir yönetim var.Sorum şu;

> 24 bloğu organize etmek yerine biz aynı ada/parselde olan 6 blok kendi yöntemimizi kurabilirmiyiz. Tapu da bu 6 blok ortak alanlarda birbirinin hissedarı gözüküyor.

> Süreci en seri nasıl işletmemiz gerekir. Bu yönetim zaten bizim organize olamamamız yüzünden 3 yıldır bizi sömürüyor.

Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara çok teşekkürler.

Saygılar.
Portal 1.1 © 2019, Katmulkiyeti