Katmülkiyeti.Com

Ağustos 04, 2021, 09:24:35 öö

collapse

Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gelecek Gündem


İzlemek İçin Tıklayın... Koronavirüs Sebebi ile Genel Kurul Toplantılarının Ertelenmesi (Güncel)

" Koronavirüs Sebebi ile Genel Kurul Toplantılarının Ertelenmesi (Güncel).... Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Sorularınızı Yanıtlıyoruz


İzlemek İçin Tıklayın... Gürültü Yönetmeliği Nedir?

" Gürültü Yönetmeliği Nedir? Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Bu Haftanın En iyi Konuları

Hiç makale bulunamadı.
Dün, 05:41:09 öö Gönderen: Grkn | Görüntülenme: 11 | Yorumlar: 0

Sahibi olduğum yazlıktaki ortak kullanım alanlarının tam olarak resmi halini öğrenmek için nereye başvurmalıyım

Site içerisinde yeralan ortak kullanım alanlarına yapılmış olan sundurma merdivan altı kapama vs gibi yapılar imar barışı ile resmileştirilebilirmi

Ortak kullanım alanlarının ihlallerinde şikayet birimi belediye mi savcılıkmıdır
Cevaplarsanız sevinirim iyi çalışmalar dilerim 


Ağustos 02, 2021, 01:58:45 ös Gönderen: Gökhan ZORAL | Görüntülenme: 20 | Yorumlar: 0

Yakında yönetim seçimi var (8 aĞUSTOS 2021). iki konudan dolayı Yönetici değişikliği istendi.34 haneli 3 bloktan oluşan bir sitede
1- 2 site sakini biri giriş katı biri zemin bunlar Bahçe ortak kullanımdır diye kendi adlarına ölçüm yapıp bir yer belirleyip sebze türü ekin yapıldı.Maalesef olay büyüdü kavga oldu.Bu konuda Kat mülkiyet kanununda şunlar ekilir bunlar ekilmez diye bir hüküm yok.
2-ALT KALT site sakini kullanım benim hakkımdır diyerek kendi evine bakan kısıma sandalye ile oturmakta apartmanda bir kaç kişi de kendisine eşlik etmektedir.

Bu...
Temmuz 31, 2021, 09:45:28 ös Gönderen: imrand | Görüntülenme: 39 | Yorumlar: 1

Merhaba,

5 Bloktan oluşan bir sitenin yöneticisiyim. Bloklardan bir tanesinin asansörü, kısmi yenileme ve tadilat gerektiriyor.

Kat mülkiyeti kanununa göre tamir yada bakım olsa, tüm bloklar bu masrafa katılacak diye biliyorum. Ancak bizim bu bloktaki asansöre kısmi yenileme kontrol panosu değişikliği vs.gibi, yaklaşık 15bin tl.civarı bir masraf gerektiriyor.

Sormak istediğim, bu asansörün yenileme maliyeti, tüm 5 blok site maliklerinin maliyete katılımı ile mi?
Yoksa sadece yenileme yapılacak bloktaki malikler tarafından mı karşılanacak?

Şimdiden...
Temmuz 17, 2021, 03:17:58 öö Gönderen: nebikaraca | Görüntülenme: 108 | Yorumlar: 0

Selamlar
Zemin + üç katlı toplam 11 daire iki dükkandan oluşan bir apartmanın en ust katinda ikamet ediyorum .Apartman damı çatısız açık teras şeklinde . Sıklıkla rastlandığı gibi dam akintilarinda masrafa ust kat sakinleri haricinde kimse ortak olmuyor . En ustteki 3 hane dama su izolasyonu yaptirdik ve tum masrafini karsiladik ve buna karşılık dam kapisina kilit vurup diger sakinlerin kullanimini engelliyoruz . Fakat alt katlarda oturan komsular yedek anahtar istiyor ve sıklıkla tartışma çıkıyor .
Acaba bu işin çözümu nedir ?
Ayrıca diger hanelerin damı...
Temmuz 16, 2021, 03:28:32 ös Gönderen: pimet | Görüntülenme: 58 | Yorumlar: 0

iyi Günler Müteahhidin inşaat halinde bıraktığı oturulamaz bir binayı (32 Daire) Tapusu Eşim Adına olan binada yaklaşık olarak 7 yıl hiç bir ücret almadan daire sahipleri ile birlikte yaptırdım ve yaptırırken her şey kayıtlı olsun diye yönetim hesabı açtırmak istedim topladığım ve harcadığım tüm paralar bu hesap üzerinden yapıldı. Banka hesabı açtırabilmek içinde yönetim defteri ve defterde her yıl benim yönetici seçildiğime dair kararlar aldırdım bu durum 2013-2018 yıllarında devam etti daireler sonradan el değiştirdi ve bir kaç kendini...
Temmuz 10, 2021, 09:43:42 ös Gönderen: Busragnn | Görüntülenme: 82 | Yorumlar: 0

Iyi günler. Bir sitede kiracı olarak oturuyorum ve daireme ait bir terasim var. Terasimdaki eşyalar yanan izmarit atılarak yandı. Delikler oluştu zarar gördü. Ayrıca sürekli terasima başka çöpler de atılıyor. Herhangi bir yaptırım olabilmesi için atanın tespiti gerekiyormuş. Tespit ve ispat için de terasima üst daireleri görecek şekilde kamera taktırmak istiyorum. İmza toplanması gerekirse destek olacağını söyleyen komşularım da var. Nasıl bir yol izleyebilirim yardımcı olur musunuz lütfen 🙏
6 ETAP
Temmuz 08, 2021, 08:07:12 ös Gönderen: 6 ETAP
Görüntülenme: 157 | Yorumlar: 0

sitede çalişan bir işçi ayni sitede yönetici olabilir mi
Temmuz 01, 2021, 10:49:23 ös Gönderen: watermage | Görüntülenme: 189 | Yorumlar: 0

8 Bloğu bulunan ayrıca her blokta altı daireden oluşan ve bir güvenlik klubesi bulunan  toplamda da 48 daireden oluşan bir sitede oturmaktayız. Sitemiz yaklaşık 9-10 senelik bir sitedir. Sitemizde bu zaman zarfında hiç bir zaman blok yönetimi olmamış ve tüm çalışmalar site yönetimi tarafından gerçekleştirilmiştir. Bloklarda yada ortak mahallerde yaşanan sorunlardan oluşan maliyetler 48 daireye bölünerek karşılanmıştır. Geriye dönük inceleme yaptığımda ise, 9 senelik süre zarfında 2 kez 8 blokta farklı farklı çatı tadilatları yapılmış ve bu 48...
Haziran 30, 2021, 02:02:19 öö Gönderen: Efendy20 | Görüntülenme: 121 | Yorumlar: 0

Merhaba
 2 bloktan oluşan 48 dairelik sitede bloğun birinde oluşan çok yüksek miktarda asansör masrafını ortak mı yoksa tek bloktaki kat malikleri mi ödeme yapacak.
Teşekkürler
ibrahim k
Haziran 25, 2021, 03:15:46 ös Gönderen: ibrahim k
Görüntülenme: 219 | Yorumlar: 0

Merhaba,
Apartmanımız 7 dairelik bir apartman ve tüm daireler aynı ev sahibine ait. Apartman yönetimini emlakçı yapıyor, bina sahibi yurt dışında olduğu için vekalet vermiş. Ancak apartmanımız temiz olmamasına rağmen aidat topluyor ve temizlik istediğimizde kiracıları kontrat yenilememekle tehdit ediyor. İş yapılmamasına rağmen aidat ödemek zoruma gidiyor. Harcamalar konusunda hesap vermesini istediğimde yine tehdit ediliyorum. Ne yapabilirim?
Derya Alacan
Haziran 24, 2021, 11:52:08 ös Gönderen: Derya Alacan
Görüntülenme: 227 | Yorumlar: 0

Merhabalar,

Sitedeki blokların farklı renge boyanması ile ilgili bir şey sormak istiyorum. Bizim sitede 4 adet blok bulunmaktadır. Uzun bir süredir 4 bloğun rengi de aynı renktedir. Önümüzdeki zamanlar için bizim bloğun dış cephe boyanması gündeme geldi. Ancak merak ettiğim şey şudur ki: Her blok kendi rengini belirleyip farklı renklerde boyatabilir mi?

(Önceden bloklar ortak karar alıyordu ama alınan kararla her blok kendi kararlarını alma kararını aldı ve sitemizde divan başkanı var). Bu yüzden danışmak istedim.
Haziran 24, 2021, 05:02:36 ös Gönderen: Burçin | Görüntülenme: 214 | Yorumlar: 0

Dört bloklu sitemizde yöneticisi ayri olan A bloğun altında ki büyük bir dükkan hayvan yemi satan bir fabrikanın satış noktası olarak kiraya verildi.bir depo kadar büyük olan bu dükkan yemlerle dolu.yemler aşırı şekilde apartman içine koku yapıyor.balkonda otururken de koku disaridanda rahatsız edici oluyor.Bu dükkanin hayvan yemi satış yeri olarak kiraya verilmesi hukuka uygun mu?bu durumdan kurtulmak için izlenecek hukuki yol nedir?
Haziran 24, 2021, 02:36:47 ös Gönderen: sessizkomşu | Görüntülenme: 224 | Yorumlar: 0

Merhaba,
Sitemize yeni taşınan ve balkonları kapatan, kapısını çelik kapı yaptıran biri başka bir komşu tarafından şikayet edilmiş ve bu yeni taşınan komşumuz da buna karşılık binadaki herkesi şikayet edeceğini söylüyor. Oturduğum dairede balkonlar PVC ile kapalı ve kapım da çelik kapı. Fakat bunları ben yapmadım, önceki ev sahibi yapmış. Bu durumda ben de ceza ve yaptırım ile karşılaşır mıyım? Ne yapmam gerek?
Haziran 23, 2021, 02:54:10 öö Gönderen: Fattih17 | Görüntülenme: 225 | Yorumlar: 0

Merhaba 3blok 30 daireden oluşan bir site içerisinde oturmaktayım inşaat alanımız 2000 M2 den büyük bina 28 yıllık ısıtma sistemimiz kömürlü merkezi fakat ısınamıyoruz. Bir blokta 14 kolon var biz bu sistemi merkezi doğalgaza çevirip tek kolon olarak dairelere dağıtmak istiyoruz fakat 1 daire doğalgaza geçmeyi kabul ediyor fakat kolonları tek e düşürmek istemiyor. Bunun için oybirliği mi yoksa oyçokluğu mu gerekir?
Haziran 13, 2021, 06:18:58 ös Gönderen: yasarogluyasin@gmail.com | Görüntülenme: 197 | Yorumlar: 1

Merhaba

Site yöneticimiz aylık olarak nereye ne kadar para harcandığı ile ilgili aylık bilgilendirmeyi yapmıyor. Israr ile toplantılarda bu dile getirmemize rağmen kaçak cevaplar muhasebesel yanıtlar ile konudan uzaklaştırıyor. ama borçlara konu geldiğinde çarşaf çarşaf site alacakları blok içlerinde yazılıp ifşa ediliyor. Benim kat maliki olarak yapılan harcamaları görme şansım yok mu dur. Lütfen Site içerisinde sokağın karşısında kalan 2 bloğuz kalan 4 blokta aynı avlu içerisinde sürekli onların her harcamasına ortak oluyor fakat bizim taraf ile...
Haziran 07, 2021, 08:01:11 ös Gönderen: birhankurt | Görüntülenme: 279 | Yorumlar: 1

Merhaba,
56 Dairelik ve Zemin ve Üst kat kullanımı olan bir 13 bloklu bir sitede yaşıyorum,
Alta kat sahiplerinin bahçe kullanımları var , ve bu bahçelere kimi daireler Veranda ve Tente uzantısı eklediler , ancak Site yönetim planında bu eklentiler ile iglil bir karar yok ,
yapılan eklentilerin yasal olup olmadığı ,
Yasal değil ise Şikayet eidlecek birimin neresi olduğu hakkında bilgi vermenizi rica ederim.
Saygılarımla
Haziran 04, 2021, 02:50:03 öö Gönderen: Misafir123 | Görüntülenme: 197 | Yorumlar: 0

Herkese merhaba,
16 bloktan oluşan bir sitede oturmaktayım.Sitenin oyun alanı ve futbol sahası olmasına rağmen çocuklar blok aralarında top oynuyor.Blok duvarına çarpan top sesi evin içinden yankılanıyor.Son olarak cama top gelince çocukları uyarıp gönderdim.Fakat ertesi gün yine oynamaya devam Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap yönetimiyle konuştum fakat verdikleri cevap çok komik "Biz artık baş edemiyoruz bıktık bunlardan defalarca uyardık" şeklinde oldu.Bu konu hakkında yapabileceklerim nelerdir? ...
yardımyardım
Haziran 02, 2021, 12:23:51 öö Gönderen: yardımyardım
Görüntülenme: 263 | Yorumlar: 0

Ben yalnız yaşıyorum. Beni rahatsız eden kişi de yönetici ve apartman görevlisi. Kapıma tekme atıp, şartelimi indiriyorlar. Evde yalnızım korkuyorum. Bunları kanıtlamak için de kamera taktırmak istiyorum. Şimdi siz diyosunuz ki yönetime gidin? Yönetim zaten yönetici ve tanıdıklarından oluşuyor. Beni rahatsız eden kişi de kendisi. Dolayısıyla izin vermez. Kamera taktıramayacak mıyım
Haziran 01, 2021, 09:01:20 ös Gönderen: bigjuggler | Görüntülenme: 151 | Yorumlar: 0

Merhaba,

4 bloklu bir sitede evim var. Sitede devam eden bir dış cephe çalışması mevcut. Bu çalışmada 1 blok tamamlanmış durumda. İşi yapan müteahhit firma ise ödeme için iletişime geçiyor. Öğrendim ki site yönetimi TC kimlik numaralarımızı firma ile paylaşmış; neymiş yasal süreci firma takip edecekmiş.

İlk sorum:

1-) Site yönetimi kat maliklerinin TC kimlik numaralarını rızası olmadan 3.kişiler/şirketler ile paylaşabilir mi? (eğer firma yasal süreci takip edecek ise, ben ödemezsem beni savcılığa verir ve savcılıkta beni dairem üzerinden...
Haziran 01, 2021, 06:37:33 ös Gönderen: CihangirYonetici | Görüntülenme: 172 | Yorumlar: 0

Herkese merhaba,
Sitemizde şimdiye kadar yönetim kurulları hep önceden istişare edilip rakip aday çıkmayacak şekilde 3 kişi ve 2 yedek olarak oluşturuldu. Gelecek genel kurulda 3'den fazla aday olacak. Seçimde izlenmesi gereken yola dair internette kesin bir bilgi bulamadık.
Soru şu: Yönetim Kurulu 3 asil ve yedek üyelerden oluşuyor. Adaylar arasında birbiri ile çalışmak istemeyen insanlar var. Her bir kat maliki oy pusulasına kurulu oluşturmasını istedikleri 3 ismi mi yazmalı yoksa 1 isim yazılıp en çok oyu toplayan 3 kişi birbiri ile anlaşamayacak olsa dahi...
Sayfa1 2 3 ... 20

Son İletiler

Ynt: ORTAK KULLANIM ALANI BAHCE ISGALI ICIN NEREYE SIKAYET EDEBILIRIM LUTFEN YARDIM Gönderen: Gökhan ZORAL
[Dün, 03:52:22 ös]


Ortak Alan Gönderen: Grkn
[Dün, 05:41:09 öö]


site veya apartmanda sebze veya meyve yetiştirilmesi Gönderen: Gökhan ZORAL
[Ağustos 02, 2021, 01:58:45 ös]


Ynt: 5 Bloktan Oluşan Bir Sitede, Sadece 1 Blokta Asansör Yenileme Yapılabilir mi? Gönderen: Lena
[Ağustos 02, 2021, 02:50:07 öö]


5 Bloktan Oluşan Bir Sitede, Sadece 1 Blokta Asansör Yenileme Yapılabilir mi? Gönderen: imrand
[Temmuz 31, 2021, 09:45:28 ös]


Ynt: Kapıcı dairesinde apartmanın temizlik işleri ve diğer işlere karşılık oturması için yapılan yaz Gönderen: Ahmet Tuncay
[Temmuz 19, 2021, 06:57:55 ös]


Apartman damı kullanımı Gönderen: nebikaraca
[Temmuz 17, 2021, 03:17:58 öö]


MAHKEMELİK DURUM YÖNETİCİ VE BELGE İSTEMİ Gönderen: pimet
[Temmuz 16, 2021, 03:28:32 ös]


Kamera taktırmak Gönderen: Busragnn
[Temmuz 10, 2021, 09:43:42 ös]


sitede çalişan bir işçi ayni sitede yönetici olabilir mi Gönderen: 6 ETAP
[Temmuz 08, 2021, 08:07:12 ös]


8 Bloktan Oluşan Sitemizde Bir Blokta Oluşan Çatı Tadilatı İle İlgili Sorunumuz Gönderen: watermage
[Temmuz 01, 2021, 10:49:23 ös]


2 bloklu sitenin birinin asansör masrafı Gönderen: Efendy20
[Haziran 30, 2021, 02:02:19 öö]


Ev sahibinin vekalet verdiği emlakçı görevi kötüye kullanıyor, tehdit ediyor. Gönderen: ibrahim k
[Haziran 25, 2021, 03:15:46 ös]


Sitenin bloklarının farklı renge boyanması Gönderen: Derya Alacan
[Haziran 24, 2021, 11:52:08 ös]


Hayvan yemi deposu Gönderen: Burçin
[Haziran 24, 2021, 05:02:36 ös]


Önceki Ev Sahibinin Yaptırdığı Balkov PVC'si için Ben Ceza Çeker Miyim? Gönderen: sessizkomşu
[Haziran 24, 2021, 02:36:47 ös]


Isınamama Gönderen: Fattih17
[Haziran 23, 2021, 02:54:10 öö]


Ynt: Aylık Harcamaların Bildirilmemesi Gönderen: ibrahim k
[Haziran 22, 2021, 05:19:58 öö]


Aylık Harcamaların Bildirilmemesi Gönderen: yasarogluyasin@gmail.com
[Haziran 13, 2021, 06:18:58 ös]


Ynt: VERANDA ve Tente Kullanımı Gönderen: Hazirun
[Haziran 11, 2021, 02:20:54 öö]Hızlı Arama


Kullanıcı Bilgisi

Hoşgeldiniz, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın.

     Kimler Çevrimiçi

 • Nokta Ziyaretçi: 909
 • Nokta Örümcek: 31
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 3
 • Nokta Çevrimiçi Üyeler:

 İstatistikler

 • stats Toplam Üye: 12,359
 • stats Toplam İleti: 4,472
 • stats Toplam Konu: 1,846
 • stats Toplam Kategori: 4
 • stats Toplam Bölüm: 77
 • stats En Çok Çevrimiçi: 5,599

 • averages Ortalama İleti: 1
 • averages Ortalama Konu: 0
 • averages Ortalama Kayıt: 3
 • averages Ortalama Çevrimiçi Üye: 479

Son Üyeler


Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.