Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

sigorta şirketinin talebi

Başlatan murat murat, Ocak 17, 2017, 12:34:21 ÖÖ

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhabalar 56 daireden oluşan sitedeki bir dairenin dışa bakan kısmından  içine duvardan su sızması sonucu sigorta şirketine başvurmuş ve 668 tl lik bir para ödemesi yapılmış.sigorta şirketide ödediği parayı site yönetiminden ve kat maliklerinden talep etmekte suyun dışcepe kaplamasından sızdıgı yonunde rapor tutulmuş bina 2 yıllık bina ve daha önce daire sahibi bu konuda hiçbir şikayette bulunmamış .suyun sızması pencerelerden de olabilir sigorta şirketi dış cepe şeklinde bilgi vererek yanıltıyorda olabilir.ortak alanlara ait atık su temiz su veya sıcak suların gectigi bir bölmeden kaynaklı deil rapor dış cepheyle ilgili tutulmuş bu konuda sorumlu olan yüklenici muteahit firma ve yapı denetim firmasımıdır site yönetimimidir?tekrar belirtiyorum dış cephede hiçbir belirti yok bina iki yıllık başka hiçbir dairede sızıntı yok ve bu konuda önceden hiçbir talepte yok.bu konuda bilgi verirseniz sevinirim daire ikinci katta catıdan aşşağı sızmış olabilir şeklindede degişik öngörülerde bulunulmuş.
Linkback: sigorta şirketinin talebi


  • Gösterim 3,993 
  • Genel Kural Tarif ve Kat Mülkiyeti ve Kat İrtifakına İlişkin Konular
  • 2 Yanıtlar
634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu Madde 35 (c) fıkrasında yöneticinin görevi olarak "Ana gayrimenkulün sigorta ettirilmesi" belirtilmiştir. Ayrıca aynı kanunun Madde 21 de "Yalnız bir veya bir kaç bağımsız bölüm veya eklentisi veya ortak yerlerden bir kısmı hasara uğramışsa, alınacak sigorta bedeli hasara uğrayan yerlerin onarımına arsa payları oranında harcanır" denilmektedir.

Anladığım kadarıyla sigortanız yok.

yukarıdaki bölüm KMK ya göre olan hukuki kısım, buradan sonrası benim kendi düşüncelerim

Sizin olayınızda sigorta şirketi bir olta atmış gibi. Ödeme yapmayacağınızı belirtin. Yazılı tebligat ve raporları isteyin.

olayın netleşmiş hali şu bir üst kattaki dairenin penceresinden odaya su sızmış orda biriken suda parkelerin altından alt kattaki evin tavan kısmını ıslatmış yanı olay üst komşunun penceresinin su sızdırması ve alta gecmesi sigorta şirketide muhtemelen ust komsudan kaynaklandıgını sezmiştirr ve olay pencerenın acık kalması veya tam kapanmaması kendini kurtarmak icin olayı dışcephe kaplamaya atıyor ve haliyleee sanki site yönetiminin kusuruymus gibi belirtmişş ayrıca binanın genel sigortası yok bu dogrultuda cevaplarsanız sevinirim yani sızan su ust katındakı komsusunun penceresınden onun evıne ordanda sigortalı evın tavanına sızan su..


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler