Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Site Yönetimi ve Kapıcı Dairesi ile ilgili Sorun?

Başlatan tasmania, Ekim 06, 2017, 01:51:11 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba arkadaşlar kanun ve yönetmeliklerde araştırdım ancak sorunumla ilgili bir açıklama bulamadım maalesef o yüzden buradaki deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

konuyu kısaca özetleyeyim:26 bloklu bir sitede oturuyorum. site tek parsel üzerine kurulu ve mal sahibi parselin belirli alanlarını kat karşılığı başka başka mütahitlere yaptırıyor. şu ana kadar farklı farklı yıllarda 4 ayrı mütahit tarafından mevcutta 15 blok yapılmış vaziyette 3 blok inşaatı başlayacak geri kalan 8 blok ise henüz mal sahibi tarafından yapılması için herhangi bir mütahite verilmemiş. ancak tüm yapılmamış dairelerin kat irtifakı kurulmuş ve tapuya işlenmiş. tapuda yönetim planının bazı sayfaları yok site yönetiminde de yok büyük ihtimal zamanında kopyala yapıştır bir şekilde hazırlanmış ama ilgili sayfaların çıktısı alınıp imzalanmamış.

1. sorum: bizim evlerimizi yapan mütahhit 10 blok ve yüzme havuzu ile site girişlerinden bir tanesini yaptı yani bunların parasını bizler daire sahipleri olarak evi satın alırken daha fazla para ödeyerek karşılamış olduk. bu nedenle sitede bulunan diğer blokların bundan faydalanmasını istemiyoruz. bu konuda onların faydalan mamasını nasıl sağlarız?

2.sorum:Ayrıca bizden önce a ve b blok olarak blok yönetimi kurulmuş sonra 6 blok olduklarında site yönetimi kurmuşlar. şimdi bizim bloklarda bittikçe bizi site yönetimine katıyorlar. onların mütahitlerinin yapması gereken site girişi ve çocuk oyun alanının parasını yönetim olarak karar almışlar bizden de istiyorlar bu yasal mı?

3.sorum: biz 10 blok olarak bu siteden ayrı site yönetimi kurup sınırlarımızı çevirebilir miyiz? yüzme havuzumuzu, kendi sosyal donatı alanlarımızı ve kapımızı kendimiz kullanabilir miyiz?

4. sorum: site yönetimi tüm bloklar tamamlanmadan kurula bilir mi? ve biz kendimiz blok yönetimi kurabilir miyiz? eğer kurabiliyorsak kendilerine site yönetimi diyen yönetimin kararına uymaya bilir miyiz?

5.sorum: her bloğun altında kapıcı dairesi var ve ilk yapılan 6 bloktaki 2 kapıcı dairesini kapıcı dairesinin bulunduğu her bloğun kendisi yaptırmış ve kendi aidatlarından Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor Üye ol Veya Giriş Yap yönetimi bizim blokların altındaki kapıcı dairelerinin anahtarlarını istedi yaptırıp kiraya verip kendisi kira gelirini kullanabilir mi bizden blok olarak bir izin almadan?

6.sorum: her bloğun altında kapıcı dairesi %80 yapılmış vaziyette mütahit bize daireleri %80 olarak sattı ve bloklarda oturum alınmış vaziyette kapıcı dairelerinin içini bizim mi yaptırmamız gerekiyor yoksa mütahittin mi?

biliyorum biraz karışık bir konu ama işin içinden çıkamadım bu yüzden yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Linkback: Site Yönetimi ve Kapıcı Dairesi ile ilgili Sorun?


  • Gösterim 3,100 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 1 Yanıtlar
Sizin evi satın aldığınız tarihte bağımsız bölümünüze ait o günkü tapuda tescil edilmiş mimari proje ve/beya yönetim planı ne ise sizin hakkınız o belge ile ilişkilendirilebilir.

Yani bağımsız bölümünüzün bürüt alanı, tapunuzda yazan arsa payından herşey ortaya çıkar.

Bı bilgi ile bürüt alandan sahip olduğunuz hakları isteyebilirsiniz.

Ama hiç bir şeyi denetlemeden yani sözleşmenizde veya paranıza karşılık verilen evrakta satışın ayrıntısı olarak bahsettiğiniz alanlar yoksa sadece bağımsız bölüm tanımlı ise, güncel yönetim planı ve/veya tapu kayıtları sizin için belgedir ve bununla sınırıdır.

Diye.düşünüyorum. Tartışılmasında ve yasal referanslar sunulmasında fayda var.


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler