Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Ortak Yer Kullanımı-Apartman Önü ve Yeşil Alan

Başlatan barpar, Haziran 15, 2014, 11:21:52 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

12.06.2014 tarihinde yeni yönetici olarak seçildim. Apartmanımız 15 daireli ve alt katında cafe bulunmakta. Bu cafe, toplantı günü diğer üyelere şöyle bir teklifte bulundu. Dükkanının önündeki boş alanı ve yeşil alanı güzelleştirerek, kendi kullanımına almak istediğini yani masa, sandalye koyarak, daha fazla yere sahip olmak istediğini açıkca belirtti. Eski yönetici de bu cafenin bu niyetini bildiğinden toplantı tarihinden bir hafta önce bu yeşil alanı demir korkuluklarla çevirerek muhafaza altına almıştı. Toplantıda ise 15 üyeden 11 üye toplantıya katıldı ve 7 kişi bu teklife olumlu oy kullandı. Divan Başkanı çoğunluk sağlandı diyerek, cafenin teklifinin kabul olduğunu belirtti. Ben iki gündür bunun yasal boyutunu araştırırken, bugün sabah, cafenin erken saatlerde buradaki demir korkulukları söktürdüğünü ve yeşil alanı da içine alacak şekilde alanlarını genişletmeye başladıklarını gördüm. Benim araştırmalarım ise ortak yerlerin kullanımında tüm kat maliklerinin rızası bulunmakta. Bunu cafe sahibine ilettim ve dava açacağımı belirttim. Bu konuda haklımıyım? Yani genel kuruldaki oy çokluğu yetiyor mu? yoksa tüm maliklerin yazılı rızası mı gerekiyor? İkinci bir soru...12.06.2014'te toplantı yapılmıştı ve karar defteri bile daha yazılıp imzalanmadı, ben istifa etmek istiyorum bu tür şeylerle uğraşmak işin aslı zor gelecek bana..Bu konuda da nasıl bir yol izlemem gerekir. Teşekkürler...Saygılarımla..
Linkback: Ortak Yer Kullanımı-Apartman Önü ve Yeşil Alan


  • Gösterim 7,211 
  • Bağımsız Bölüm, Arsa Payı, Eklentiler İle İlgili Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler