Katmülkiyeti.Com


Apsiyon Yöneticinin Yanında

"Apsiyon Yöneticinin Yanında"

Gündem


İzlemek İçin Tıklayın...  Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi...

"Apartman ve Site Yaşamında Evcil Hayvan Beslenmesi....Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Youtube"

Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Yöneticiyi Kaç Yıl İçin Seçeceğiz? Apartmanda veya Sitede Aynı Mı? Bir Yıl Mı?

Başlatan Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com, Aralık 24, 2009, 04:11:17 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
Merhaba,
...ç
Yöneticinin bir yıl için seçileceği biliniyor ama şimdi iki yıl için seçileceğini duydum hangisi doğru? Biz iki yıl veya daha uzun süre için yönetici seçebilir miyiz?


Sizin sorunuz bir anayapı için mi, yoksa toplu yapı için mi sorulmuştur? Zira toplu yapılar için Kat Mülkiyeti Kanunu'na eklenen maddeler akılları bir hayli karıştırdı.

Bir anayapıiçin soruyorsanız, -yani bir apartman veya bir bina gibi- yönetici bir yıl için seçilir. İki veya daha uzun süreli yönetici seçemezsiniz.

Toplu yapıda  -yani birden fazla bloktan oluşan bir yada birden fazla parsel üzerinde kurulu siteler veya adalardan yada parsellerden oluşan toplu siteler de- ise durum biraz farklıdır.

Aslında toplu yapılarda da yönetici iki yıl için seçilir  diye açık bir hüküm yoktur . Yani iki yıl zorlaması bulınmamaktadır. 

Ancak kanunun
29'uncu maddesi  "Toplu yapılarda ise kurullar en geç iki yılda bir defadan az olmamak üzere yönetim planında gösterilen zamanlarda, böyle
bir zaman gösterilmemişse ikinci takvim yılının ilk ayı içinde toplanır." demektedir.

Yönetici kat malikleri kurulunda seçildiğine göre ve kurullar da iki yılda bir toplanabileceğine göre demek ki toplu yapılarda yönetici iki yıl için seçilebilir.

Bu husus doğrudan açık yazılmamış ama maddelerin dizilişinden bu sonuca ulaşılır.
Linkback: Yöneticiyi Kaç Yıl İçin Seçeceğiz? Apartmanda veya Sitede Aynı Mı? Bir Yıl Mı? Mesajı Paylaş


Forum'da Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız. Özel mesajların kamuya faydası yoktur! Arama için Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Uye ol Veya Giris yap
  • Gösterim 15,215 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıt





Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

Yasal Uyarı

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmukiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.