Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Sıkışık Otoparkın sorumlusu kimdir?

Başlatan mkmk, Şubat 10, 2014, 01:01:36 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

merhaba,
önce teşekkür, bu sitenin bu hizmeti için.
6 blok ve 320 daireden oluşan sitemizde benim ikamet ettiğim bloğa ait otopark alanının park çizgileri oldukca dar ve sıkışık çizilmiş. öyleki bazı alanlara araç park etmek imkansız, haliyel mutlaka boş yerler kalıyor.
Konuyu yönetime aktardığımda (ki yönetim müheahhit firmanın açıklarını kapamakla görevliymiş gibi icraatlarda bulunmakta) konuya vakıf değilmiş gibi geçiştirici cevaplar vermekte. Sitemizin iskanı alınalı 5.5 yıl oldu. Canıma tak eden bu konuyu mahkemeye taşımayı düşünüyorum.
Bu bağlamda;
1- mahkeme açmadan önce site yönetimine ihtarda bulunmalımıyım?
2- Mahkemeyi, müheahhit firmaya mı, yoksa site yönetimine mi açmalıyım?
3- Maaşlı bir çalışan olduğum için mahkeme süreci bana ciddi maaliyetler çıkarır mı? mahkemeyi kazanma şansım (ki otopark çizgilerinin çok dar olduğu tartışma götürmeyecek durumda) var mı?
teşekkür eder saygılar sunarım
Linkback: Sıkışık Otoparkın sorumlusu kimdir?


  • Gösterim 6,563 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 1 Yanıtlar
Merhaba sayın mkmk;

Öncelikle, site yönetiminin otopark çizgileri dışında geri kalan tüm yönetim hizmetlerinden memnun iseniz, durumun inşaat firmasından kaynaklandığını da düşünerek, bu konuya daha ılımlı yaklaşmanızı öneririm. Fakat inşaat firmasının kendi yönetim firması olup hem açıklarını saklamaları hem de şeffaf yönetim anlayışı içinde olmamaları ve ayrıca 5.5 senedir seçim yapılmayıp kendi yönetim kurulunuzu oluşturulmasına imkan tanımama söz konusu ise;  107 kat malikinden imza toplayıp yönetim kuruluna seçim için ihtar çekmeniz ,sonucunda seçim zemini hazırlanmamışsa mahkemeden Hakim müdahalesi talebinde bulunabilirsiniz.

2.500 - 3.000 TL gibi tahmini bir masrafınız olacağından, sizinle aynı fikirde olan kat malikleri arasında bir çoğunluk kurabilirseniz masraflar yük olmaktan çıkar. Yönetiminizle alakalı daha kapsamlı bilgi verebilirseniz, size uygun cevaplar sunabiliriz.
Saygılarımızla.
SİYOMER GAYRİMENKUL <br />YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.<br />  "Site Yönetim Merkezi"<br /><br />0 ( 216 ) 504 69 85<br />0 ( 212 ) 999 80 01 <br />0 ( 532 ) 595 94 00 <br />www.siyomer.com<br />info@siyomer.com<br />Adres: Bağdat Caddesi No: 490 Kat: 1 Ofis No: 7 <br />Maltepe/İSTANBUL PK: 34846


Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler