Sayın Üyelerimiz ! Lütfen Beklememeniz Adına Forum'da Sorunuz İle İlgili Daha Önce Verilen Cevaplar İle İlgili Küçük Bir Araştırma Yapınız.!
 Her Sayfanın Sağ Üst Köşesindeki Ara... Kutusuna Konu İle İlgili Bir İki Kelime Yazarak Benzer Cevaplara Ulaşınız!

Reklam Alanı !

Gönderen Konu: Denetçi İstifası  (Okunma sayısı 270 defa)

Denetçi İstifası
« : Ekim 25, 2018, 05:34:02 ös »

Değerli forum üyeleri,
Olağan genel kurul yapıldı, ancak hesaplarda gelir kısmında açık var. Yönetim gelir gider dökümünü toplantıda sunmadı. Gündem görüşmelerinde de ibraya geçildi, itirazlar üzerine ibrayı erteledik, diğer konular görüşülürken, denetçi gitti bir liste hazırladı getirdi, ordan sadece giderleri okudu ve ibranın oylanmasına geçtiler, benim itirazıma rağmen diğer katılanlar ibra etti. Yeni yönetim seçimine geçildi ve eski yönetim tekrar seçildi, ben de denetçi oldum. Toplantı tutanağında ibra etmediğim yazmasına rağmen, dağıtılan toplantı tutanağında hiçbir imza yok ve benim ibra etmediğimi de yazmamışlar.
Hesaptaki açığın izahını istedim cevap yok.  ben denetlemek açığı tespit etmek için defterleri 2 kere istedim. Defterleri vermediler. Yeni dönem denetimi nasıl olacak. Eski hesapları tutturmadan denetim olur mu? Ben bu durumda istifa etsem haklımıyım. Benim yerime yeni denetçi seçimi nasıl olur, çözüm öneriniz nedir?  cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.


 • Okunma sayısı 270 defa
 • 1 Yanıt • canturk16
 • Üye
 • **
 • İleti: 3
 • 0
 • Katmulkiyeti

 • AKTIFLIK

  DENEYIM
  *
  SEVIYE
  **
 • Çevrimdışı
Ynt: Denetçi İstifası
« Yanıtla #1 : Ocak 02, 2019, 12:51:03 öö »
Merhabalar..
Öncelikle genelkurulda divan heyetinin tertiplediği ve itirazınızı şerh düştüğünüzü belirttiğiniz imzalı karar defterinin orjinalini duruyormu..
Bu yazı duruyorsa dağıtılan suretin hiçbir önemi olmayıp ikinci sureti dağıtanlar(imzalı ise) hakkında yalan beyanda bulunmak, kat maliklerini yanıltmak, evrakta sahtecilik suçundan hangisine uyuyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunabilirseniz..
Karakola gidebillirsiniz, CİMER e başvurabilirsiniz..
Ama suç isnat etmeyin, varsa suç unsuru araştırılırsın deyin..aksi takdirde tersi olursa onlar sizi mahkemeye verebilir.
Elinizde kesin kanıt varsa direkt mahkemeye gidip dava açın.. Yukarıda yazdıklarımda (savcılık, CİMER vs) genelde üstü kapatılır, çok iyi bir savcıya denk geirseniz şansınıza..
Ayrıca genel/olağan kurullarda imza attığınız hazirun cetvelinede not düşebilirsiniz itirazınız, çok kişinin imzası olacağı için bu sayfayı imha edemezler..
Karar defterine yazılanlar esastır.. Genelde Divan Heyeti boş kağıda yazar imzalar sonra ya sayfayı yada düzeltilmişini/temize çekilen sayfayı karar defterine zımbalarki bu da kanuna uymaz..Noterde sayfaları mühürlenmiş deftere yazılması en uygunudur..
Bir de şunu yapabilirsiniz, geçen senenin hesaplarını gösteren gelir gider tablosunun özetini geçmiş yönetim, denetim ve yeni yönetim/denetim arasında tutanakla teslim alın..Daha sonra hesaplar da tutmayan bir durum olursa bu teslim evrağını şahit tutabilirsiniz..
Ayrıca geçen yıla ait tutulan tüm defterlerin noterde kapatmasını yaptırın.. Yeni defterin de açılışlarını yaptırın..
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2019, 12:58:35 öö Gönderen: canturk16 »


Paylas facebook Paylas linkedin Paylas twitter
 


Denetçi İstifası Konusuna Ait Benzer Konular

Yönetici veya Denetçi İstifası ve Yöneticilik Ücreti Kararı
KOLAY GELSİN İYİ ÇALIŞMALAR,   1-Sitelerde yönetim kurulu üyelerinin istifası halinde yapılan uygulamalardaki farklılıkların ort... Devamı...

Gösterim: 38518 - Yanıt: 4 - Başlatan:yengeç
Yönetim Kurulu Üyesi İstifası . Peki Hangi Yedek Üyeyi Seçmeliyiz?
Özel mesajla gelen bir soru daha .Lütfen sorularınızı ilgili başlık altında sorunuz. Herkes faydalansın.Alıntıihban Yeni Üye    ... Devamı...

Gösterim: 15246 - Yanıt: 3 - Başlatan:Ozan ÖZEN - KatMulkiyeti.Com
Yönetici veya Denetçi yerine görevleri için Vekalet verebilir mi ?
Merhaba,6 Bloklu Sitemizin Olağan Genel kurulunda seçilen Denetçimiz görevleri için yerine dışarıdan herhangi birisine Vekalet v... Devamı...

Gösterim: 2065 - Yanıt: 1 - Başlatan:soncirit
kat malikleri kurulu denetçi seçimi
merhabalar kat malikleri kurulunda eşler vekil sıfatıyla denetçi seçilebilir mi?634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu 41. maddesinin 3... Devamı...

Gösterim: 598 - Yanıt: 1 - Başlatan:furkanyvl