Ana Menü Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

Sorunuzla İlgili Cevaba Ulaşmak İçin

Sayın Üyelerimiz, 
Biraz sonra soracağınız sorulara benzer bir çok soru www.KatMulkiyeti.Com içinde yanıtlanmış olabilir.
Lütfen beklememeniz adına sorunuz ile ilgili daha önce verilen cevaplar arasında küçük bir araştırma yapınız.
Arama sayfasına ulaşmak için ! BURAYA , ASAGIDAKI LINKE veya RESME TIKLAYINIZ !!! 
http://katmulkiyeti.com/index.php?action=search

"Kelime(ler)" : bölümüne sorunuz ile ilgili en fazla 1-2 kelime yazınız. Çıkan sonuçları inceleyiniz , sorunuzu bulamaz iseniz aynı konu içinde sorunuzu sorabilirsiniz.


Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Tıklayınız!

"Arama Sayfasına Ulaşmak İçin Resme Tıklayınız!"

Çatı katının balkon boşluğundan bir alt kata su sızması

Başlatan dussokagi22, Mart 13, 2018, 01:11:21 ÖS

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba sayın forumdaşlar, şöyle bir sorunum var..
Kiracı olarak oturduğum daireyi satın aldım ve önceki toplantılara katılmadım ev sahibi olmadığım için, ancak bu önceki toplantılarda 20 kat malikinin 11 inin onay vermesiyle çatı katının balkon boşluğundaki derzlerin zamanla açılmasından kaynaklı bir alt kata su sızması ve tavan sıvasının kabarması söz konusuymuş ve bunun önlenmesi için de yöneticinin oturduğu çatı katının balkon boşluklarının tamamen cam balkon gibi döşenerek kapatılması yönünde karar alınmış, maliyeti de 35.000 TL civarında olup tüm kat maliklerinden ortalama 2000 TL gibi bir rakam toplayarak bunu yaptıracaklarmış.
Şimdi benim oy kullanmadığım bu karara itiraz etme hakkım var mı?
Ayrıca bu işlemin ortak gider diye gösterilmesi yasalara uygun mu? Söz konusu sıkıntı çatıdan değil çatı katı balkonundan kaynaklı ve derzleri tadil etmek yerine komple cam balkon gibi döşenmesi yöneticinin kendi keyfi uygulamasını tüm kat maliklerine yüklemesi ne kadar doğru? Eğer burası ortak kullanım alanıysa ve böyle kabul edilip buranın tadilatı için bu kadar para toplanıyorsa benim oraya gidip çayımı kahvemi yudumlayip sigara içme hakkım olur mu?
Aklım mantığım almıyor bu uygulamayı. Konu hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfen?
Linkback: Çatı katının balkon boşluğundan bir alt kata su sızması


  • Gösterim 2,014 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıtlar

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Katmulkiyeti.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.Katmulkiyeti.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.
Footer menü
Hakkımızda
Bize Ulaşın
Dost Siteler
Dost Siteler