Katmülkiyeti.Com


Katmulkiyeti

İzlemek İçin Tıklayın...  Apsiyon Akademi Yönetici Sohbetleri

"Dilediğiniz Zaman İzlemek İçin Yukarıdaki Görsele Tıklayınız... Apsiyon Yönetici Sohbetleri"

Çatı katının balkon boşluğundan bir alt kata su sızması

Başlatan dussokagi22, Mart 13, 2018, 04:26:21 ös

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Merhaba sayın forumdaşlar, şöyle bir sorunum var..
Kiracı olarak oturduğum daireyi satın aldım ve önceki toplantılara katılmadım ev sahibi olmadığım için, ancak bu önceki toplantılarda 20 kat malikinin 11 inin onay vermesiyle çatı katının balkon boşluğundaki derzlerin zamanla açılmasından kaynaklı bir alt kata su sızması ve tavan sıvasının kabarması söz konusuymuş ve bunun önlenmesi için de yöneticinin oturduğu çatı katının balkon boşluklarının tamamen cam balkon gibi döşenerek kapatılması yönünde karar alınmış, maliyeti de 35.000 TL civarında olup tüm kat maliklerinden ortalama 2000 TL gibi bir rakam toplayarak bunu yaptıracaklarmış.
Şimdi benim oy kullanmadığım bu karara itiraz etme hakkım var mı?
Ayrıca bu işlemin ortak gider diye gösterilmesi yasalara uygun mu? Söz konusu sıkıntı çatıdan değil çatı katı balkonundan kaynaklı ve derzleri tadil etmek yerine komple cam balkon gibi döşenmesi yöneticinin kendi keyfi uygulamasını tüm kat maliklerine yüklemesi ne kadar doğru? Eğer burası ortak kullanım alanıysa ve böyle kabul edilip buranın tadilatı için bu kadar para toplanıyorsa benim oraya gidip çayımı kahvemi yudumlayip sigara içme hakkım olur mu?
Aklım mantığım almıyor bu uygulamayı. Konu hakkında bilgi ve tecrübelerinizi paylaşır mısınız lütfen?
Linkback: Çatı katının balkon boşluğundan bir alt kata su sızması Mesajı Paylaş


  • Gösterim 1,472 
  • Anagayrimenkulün Yönetimine İlişkin Konular
  • 0 Yanıt

Paylaş delicious Paylaş digg Paylaş facebook Paylaş furl Paylaş linkedin Paylaş myspace Paylaş reddit Paylaş stumble Paylaş technorati Paylaş twitter Paylaş whatsapp